top of page
Brązowy medal Bartka i Magdy
oraz finały Gradn Prix Polski Ekstraklasy FTS dla Igi i Pawła.

Za nami pierwszy taneczny weekend nowego sezonu sportowego.
Rozpoczęliśmy od sobotniego startu w  Grand Prix Polski Ekstraklasa FTS, turnieju kwalifikacyjnym do Mistrzostw Polski FTS na rok 2015. Paweł Majkowski i Iga Prusaczyk zostali Finalistami GPP w tańcach standardowych Junior II, był to dla nich pierwszy awans do ścisłego finału w tak prestiżowej imprezie. Ostatecznie para zajęła V miejsce.
 Bartosz Szyszka oraz Madzia Lenkiewicz również dzielnie reprezentowali UKS Atria w tej konkurencji plasując się na XII miejscu w tańcach latynoamerykańskich i IX miejscu w tańcach standardowych. Dla Bartolinek start w kategorii Junior II Open to nie lada wyzwanie, gdyż rywalizują z parami z wyższymi klasami tanecznymi.  W każdym razie stawanie w szranki z lepszymi od siebie zawsze procentuje!
W niedzielę na XII Mława Open Grand Prix Polski Juniorów Starszych i Młodzieży,
Bartek z Magdą w swojej klasie tanecznej „C” wywalczyli III miejsce w tańcach standardowych, zdobywając tym samym swój pierwszy medal w nowej klasie tanecznej. W tańcach latynoamerykańskich para uplasowała się tuż za podium na IV miejscu.
Niedziela to również starty naszych par w Grand Prix Polski Junior II, Paweł z Igą po raz kolejny zostali Finalistami GPP, tym razem plasując się na V miejscu zarówno w tańcach standardowych jak i latynoamerykańskich. W kategorii wiekowej 14-15 lat klasa „B” tancerze ponownie awansowali do ścisłych finałów, gdzie zajęli IV miejsce w tańcach standardowych i VI miejsce w tańcach latynoamerykańskich.
Postanowiliśmy pobawić się w małe statystyki ;).
Podczas tego weekendu przejechaliśmy łącznie 615 km,  zatańczyliśmy 85 tańców, z czego
55 przypada w udziale Pawłowi i Idze, a 30 Bartkowi i Madzi, przywieźliśmy 8 awansów do ścisłych finałów i jeden brązowy medal. Pierwsze poważne starty w nowym sezonie tanecznym uważamy za bardzo udane, przed nami kolejne taneczne szaleństwo (tym razem trzydniowe),  a mianowicie XV International Dance Festival Baltic Cup…już za dwa tygodnie.