top of page
Puchar Okręgu Mazowieckiego, finały Mistrzostw Okręgu Mazowieckiego oraz Grand Prix Polski Junior II  - taneczny weekend z UKS Atria.

W dniach 30.11 – 01.12. 2013r.  odbywał się Festiwal Tańca Wyszków, Mistrzostwa i Puchar Okręgu Mazowieckiego, Grand Prix Polski oraz Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego.
Pary UKS Atria spisały się na medal, awansowaliśmy do dwóch Finałów Mistzrostw Okręgu, do pięciu Finałów Pucharu Okręgu i co najważniejsze do Finału w Grand Prix Polski Junior II. Najmłodsi tancerze Mateusz Wielgoliński - Nikolina Dziadak wytańczyli I miejsce w kategorii wiekowej 10 – 11 lat, klasa taneczna H.
W Mistrzostwach Okręgu Mazowieckiego Atriaczki wypadły następująco:
- Paweł Majkowski – Iga Prusaczk zostali finalistami  Junior I w stylu latin, plasując się        ostatecznie na VI miejscu, w tańcach standardowych zajęli VIII miejsce;
- Bartosz Szyszka – Magdalena Lenkiewicz zajęli miejsce X w tańcach standardowych
  i XII miejsce w tańcach latynoamerykańskich;
- Paweł Kalewski – Gabriela Stepnowska zostali finalistami  Junior II standard, gdzie wytańczyli  VI miejsce w tańcach latynoamerykańskich wywalczyli miejsce IX. W kategorii Junior II Paweł  z Gabrysią rywalizowali z V-ce Mistrzami Świata, Finalistami Mistrzostw Polski oraz parami z  Mistrzowską Krajową Klasą Taneczną A;
W Pucharze Okręgu Mazowieckiego uzyskaliśmy najstępujące lokaty:
Paweł Majkowski – Iga Prusaczk awansowali do finału 12-13 B latin, kończąc ostatecznie
 na V miejscu (był to ich pierwszy start w klasie tanecznej B),  w tańcach standardowych
 12-13 C uplasowali się na  miejscu IV;
Bartosz Szyszka – Magdalena Lenkiewicz wywalczyli Puchar Okręgu Mazowieckiego
  zajmując I miejsce w kombinacji 8 tańców w kategorii 12-13 D; .
Paweł Kalewski – Gabriela Stepnowska  uplasowali się na II miejscu w tańcach  standardowych i V miejscu w tańcach latynoamerykańskich 14-15 B.
- Michał Trzeciak - Paulina Suchoń zajęli IV miejsce w tańcach standardowych pow.15 C.

W niedzielę w Ogólnopolskim Turnieju Tańca, w kolejnych zmaganiach turniejowych,
 Paweł Majkowski z Igą Prusaczyk wywalczyli II miejsce w tańcach standardowych 12-13 C,  również na II miejscu rywalizację zakończyli Bartek Szyszka z Magdaleną Lenkiewicz.
Paweł Kalewski – Gabriela Stepnowska dotarli do Finału Grand Prix Polski Standard Junior II, zajmując VI miejsce na 20 startujących par. Jest to jeden z największych sukcesów tej pary, wspólną karierę taneczną rozpoczęli niespełna rok temu. Tydzień wcześniej (24.11.2013r.) podczas Grand Prix Polski Junior II w Łodzi, Paweł z Gabi zajęli wysokie XV miejsce na 32 startujące pary w tańcach standardowych i  XXV miejsce na 30 par w tańcach latynoamerykańskich. W turnieju punktowym w swojej klasie tanecznej B wywalczyli
II miejsce w tańcach standardowych (startowało 15 par) i IX miejsce w tańcach latynoamerykańskich (startowało 12 par). Duże uzananie za coraz lepsze rezultaty :).
Warto nadmienić, iż Okręg Mazowiecki Polskiego Towarzystwa Tanecznego to jeden z najsilniejszych ośrodków na tanecznej mapie Polski. Starty w Mistrzostwach Okręgu, Grand Prix Polski oraz Międzynarodowych Turniejach Tanecznych sygnowanych przez World Dance Sport Federation dają możliwość uplasowania się w sportowym rankingu tanecznym oraz uzyskanie kwalifikacji na Mistrzostwa Polski. Tancerze UKS Atria znaleźli się w pierwszych 24 parach Sportowego Rankingu Polskiego Towarzystwa Tanecznego oraz Federacji Tańca Sportowego, dzięki czemu uzyskali aż siedem kwalifikacji na Mistrzostwa Polski w 2014r. W Mistrzostwach Polski w Tańcach Latynoamerykańskich (Ełk, 8-9.02.2014) Ostrołękę reprezentować będą Paweł Majkowski – Iga Prusaczyk oraz Paweł Kalewski – Gabriela Stepnowska. Na Mistrzostwa Polski w Tańcach Standardowych (Elbląg, 22-23.02.2014) oraz Mistrzostwa Polski w Dziesięciu Tańcach (Szczecinek, 8-9.03.2014) pojadą aż trzy pary Paweł z Igą, Paweł z Gabrysią oraz Bartosz Szyszka z Magdaleną Lenkiewicz.