top of page
XX  Supadance Polish Open Championships Olsztyn 2013
WDSF Open Standard and Latin za nami.

W trzydniowym turnieju wystartowały 783 pary z Rosii, Estonii, Białorusi, Litwy, Łotwy, Ukrainy, Hiszpanii, Włoch, Niemiec, Austrii, Czech, Rumunii, Szwajcarii, Mołdawii, Danii, Irlandii, Słowenii oraz Szwecji. Do rywalizacji z najlepszymi parami świata stanęły aż trzy pary UKS Atria. Paweł Kalewski z Gabrysią Stepnowską tańczyli w kategorii Junior II Open,  Paweł Majkowski z Igą Prusaczyk oraz Bartek Szyszka z Madzią lenkiewicz w kategorii Junior I Open. W sobotę królowały  tańce latynoamerykańskie Paweł z Gabi zajęli 34 miejsce na 38 startujących par. Nadmieńmy, że mając klasę C i ograniczenia repertuarowe rywalizowali
z parami B i A klasowymi, a co najważniejsze z Mistrzami i V-ce Mistzrami Świata kategorii Junior II. Paweł - Iga na 41 startujących par zajęli 25 miejsce (zabrakło tylko jednego krzyżyka do następnej, ćwierćfinałowej rundy). Bartek i Madzia z pięcioma skreśleniami zajęli
41 miejsce. Marzyliśmy o  jednym krzyżyku, a zgarneliśmy aż pięć :), był to debiut tej pary na tak dużym turnieju. Najwięcej wrażeń przysporzyła nam wieczorna Gala Finałowa, na której mogliśmy podziwiać czołowe standardowe pary świata min. Dmitry Zharkov – Olga Kulikova  oraz V-ce Mistrzów Świata Simone Segatori – Annette Sudol.
W niedzielę z trochę mniejszą tremą przystąpiliśmy do zmagań standardowych.
Paweł z Gabrysią, którzy również po raz pierwszy brali udział w międzynarodowym turnieju zajęli 35 miejsce na 38 par, Pawłeł z Igą 32, a Bartek z Madzią uwaga, uwaga ;) 39! na 40 par. Ostatniego dnia Polish Open Championships mogliśmy podziwiać Mistrzów Świata Latin Aniello Langella i Khrystyna Moshenska. Pełni chęci do pracy i dalszych treningów, wesołym groszkiem, wróciliśmy do domu. Żeby dogonić Mistrzów dłuuuga i pełna wyrzeczeń droga, ale marzenia czynią życie piękniejszym, a cięzką pracą można je spełniać. Wystarczy wyznaczyć sobie cel i małymi kroczkami dążyć do jego realizacji. Duże brawa za odwagę i podjęcie wyzwania rywalizacji z najlepszymi parami Polski i Świata.